TIP ‘De Stad Ontrafeld’ bij ANNO (t/m 12 sep 2027)

12 september 2027 | ANNO Stadsmuseum Zwolle, Melkmarkt 41, Zwolle

Zwolle is een stad van water, verbinding, wonen en samenleven. Een stad die voortdurend verandert, maar waarin mensen steeds opnieuw manieren vinden om met elkaar verder te gaan.

Wat houdt Zwolle bij elkaar?

In de tentoonstelling De Stad Ontrafeld ontdek je hoe Zwolle is ontstaan en gegroeid. Je ziet hoe het water de stad rijkdom bracht, maar ook voor grote overstromingen zorgde. Je ontdekt waarom bruggen zo belangrijk zijn voor Zwolle: niet alleen om van de ene naar de andere plek te komen, maar ook om mensen en buurten met elkaar te verbinden. En je maakt kennis met de verschillende manieren waarop Zwollenaren wonen, werken, zich inzetten en samenleven.

De tentoonstelling vertelt het verhaal van Zwolle aan de hand van historische voorwerpen, foto’s, kaarten en persoonlijke verhalen. Je ontmoet Zwollenaren van vroeger en nu. Mensen die in actie kwamen tijdens een watersnoodramp, zich inzetten voor een zwembad of buurt, een nieuw woonconcept begonnen of tijd maakten voor een ander.

Meer info en tickets